Люшков, Генріх Самійлович (1900–1945), народився в Одесі, з 1917 року — член РСДРП(б), потім — політрук, від початку 1930-х — таємний агент НКВС, займався промисловим шпигунством. 1938 року під час «великих чисток», уже будучи комісаром держбезпеки, здався японцям. У січні 1939 року Люшкову приписали організацію замаху на Сталіна в санаторії в Мацесті. Його нібито мали вчинити білогвардійські диверсанти, пробравшись до ванної кімнати санаторію водостоком.
Ідеться про розподіл Польщі за пактом Молотова — Ріббентропа 1939 року, коли Галичина, Волинь і Буковина ввійшли до складу СРСР.
Докладніше про це — у другому романі трилогії, «Багряний рейд».
Центральний керівний орган УПА, якому підпорядковувалися три оперативні групи — УПА-Захід, УПА-Північ та УПА-Південь.
Хата, зазвичай у селі, з обладнаним сховком для повстанців. Використовувалась як перевалочна база, де підпільники під час переходів із місця на місце могли отримати одяг, харчі, документи. Інформацію про наявність домівок у тому чи іншому населеному пункті, включно з великими містами, передавали через зв’язкових.
Наперед підготоване місце для зберігання документів. Почали використовуватися частіше після того, як естафетний зв’язок став небезпечний. Місця їх розташування знало обмежене коло осіб, організаційні керівники повідомляли про них лише командирам.
Тут: віз, запряжений конем.
Урочище на межі Турійського й Володимир-Волинського районів Волинської області. Місце розташування однієї з перших баз УПА, вважається місцем зародження армії.
Бійці партизанського з’єднання під командуванням генерал-майора НКВС Олексія Федорова (1901–1989), яке 1943 року за наказом керівництва НКВС перемістилося на Волинь, де проводили військові операції проти УПА й тероризували місцеве українське населення.
Савченко, Сергій Романович (1904–1966) — співробітник радянських спецслужб, з 1943 по 1949 рік очолював службу держбезпеки УРСР, причетний до репресій проти учасників українського визвольного руху.